EnglishGermanCzechItaly
Tel. +48 32 790 42 19         Email: biuro@trinitec.pl

Stanowiska do paletyzacji - paletyzatory

Paletyzacja to nasza specjalność

Trinitec to twórca wydajnych oraz ergonomicznych systemów paletyzujących, projektowanych zgodnie z obecnymi i przyszłymi wymaganiami naszych klientów. Nasze stanowiska paletyzujące gwarantują efektywną i niezawodną pracę dzięki zastosowaniu podzespołów renomowanych producentów automatyki przemysłowej. Ich konstrukcja jest maksymalnie zwarta w celu ograniczenia potrzebnego miejsca na zainstalowanie na hali produkcyjnej a jednoczenie zapewniają swobodny dostęp serwisowy do wszystkich zainstalowanych komponentów. Dzięki modułowej konstrukcji możliwe jest w dowolnym momencie rozbudowanie i doposażenie stacji w nowe urządzenia.

Stanowiska do paletyzacji z jednym polem odkładczym

Stanowisko z jednym polem odkładczym jest podstawową formą paletyzatora. Składa się ono z minimum komponentów koniecznych do ustawienia produktów na palecie, czego efektem jest niska cena oraz stosunkowo niewielka powierzchnia potrzebna do zainstalowania stacji.

Stanowiska do paletyzacji z dwoma polami odkładczymi

Stanowisko z dwoma polami odkładczymi to paletyzator pracujący bez przerwy. Po zapełnieniu całej palety, robot kontynuuje pracę odkładając produkty na drugą paletę. Tymczasem operator odbiera ze stanowiska gotową paletę i w jej miejsce uzupełnia pustą.

Stanowiska do paletyzacji typu „flow-paletizing”

Stanowisko do paletyzacji typu flow-paletizing jest przeznaczone dla tych, którzy wymagają maksymalnej wydajności przy jednocześnie minimalnej koniecznej obsłudze linii. Zadanie operatora w tym przypadku ogranicza się jedynie do sporadycznego uzupełniania pustych palet w magazynku oraz do odbierania gotowych palet ze stanowiska. Stanowisko samo pobiera puste palety z magazynku i transportuje je do obszaru pracy robota, gotowe palety są następnie transportowane do punktu odbioru.

Wersje naszych paletyzatorów:

Wersja SMALL

Przeznaczenie dla zamkniętych kartonów o wadze do 15 kg.

Wersja MEDIUM

Przeznaczenie dla cięższych kartonów o wadze nawet do 50 kg. Ta wersja paletyzatora znajduje także zastosowanie w paletyzacji skrzynek oraz innych nietypowych produktów.

Wersja BIG

Przeznaczenie dla paletyzacji pakietów kartonów o wadze łącznej dochodzącej nawet do 100 kg  lub innych dużych produktów o wadze do 100 kg także w układzie cało warstwowym.

Wersja CUSTOM

Paletyzatory przygotowane specjalnie pod wymagania Klienta, paletyzacja dużych i ciężkich produktów lub przeciwnie – delikatnych i dużych objętościowo. Projektujemy także specjalne paletyzatory dla produktów nietypowych a także paletyzatory z specjalnymi układami formowania cało warstwowego umożliwiające osiągnięcie bardzo dużych wydajności – nawet ponad 40 palet na godzinę.

 

Stanowiska do paletyzacji z jednym polem odkładczym:

Stanowiska do paletyzacji z dwoma polami odkładczymi:

Stanowiska do paletyzacji typu „flow-paletizing”:

Paletyzatory typu „custom palletizer” – stanowisko paletyzacji dostosowane do indywidualnych potrzeb

Na potrzeby klienta możemy zaprojektować i wdrożyć do produkcji stanowiska z dowolną ilością robotów, łączące dowolną ilość linii produkcyjnych, dowolną ilością punktów paletyzacji oraz takie, na których zamiast euro palety odkładamy produkt na inny rodzaj palety lub pakujemy go do skrzyń lub kontenerów transportowych.

Nasze stanowiska paletyzujące mogą być wyposażone w obrotniki do ustawienia produktu we właściwej pozycji, systemy grupowania produktów, magazynki euro palet, układy transportowe, systemy wizyjne do odróżniania produktów, owijarki folią stretch urządzenia etykietujące oraz wszystkie inne elementy potrzebne w procesie paletyzacji.

Roboty przemysłowe do każdego zadania

Szeroki asortyment robotów przemysłowych gwarantuje możliwość doboru odpowiedniego robota do paletyzacji każdego rodzaju produktu. Od małych kompaktowych robotów przeznaczonych do paletyzacji lekkich produktów w stosy o wysokości do 1 2 metra po wielkie roboty czteroosiowe przeznaczone do paletyzacji dużych i ciężkich produktów w stosy o wysokości 2 metrów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W Trinitec szczególną uwagę przykładamy do zapewnienia bezpieczeństwa na naszych stanowiskach. Stosujemy podzespoły Safety najwyższej klasy, takie jak zamki bezpieczeństwa firmy Euchner i kurtyny bezpieczeństwa z funkcją muting firmy Keyence. Wszystkie nasze stanowiska są wyposażone w system LOTO zabezpieczający przed niepożądanym uruchomieniem urządzeń podczas obecności osób wewnątrz stanowiska.

Obsługa systemu w stylu high-tech

Panel operatorski zaprojektowany z myślą o ergonomii użytkowania jest przyjazny dla operatora i zapewnia intuicyjną obsługę kontroli procesu. Umieszczony w dogodnym miejscu z którego widać kluczowe urządzenia na stanowisku 10 calowy, dotykowy ekran HMI wspiera operatora podczas obsługi stanowiska.

Paletyzacja kartonów

Chwytak przyssawkowy przeznaczony do paletyzacji z płaską powierzchnią górną np kartony, panele, płyty itp. Przyssawki są podzielone na sekcje, w zależności od wielkości chwytaka są to 2, 3 lub 4 sekcje, które pozwalają na wydajne układanie produktów według różnych schematów paletyzacji.

Paletyzacja kartonów

Chwytek mechaniczny do paletyzacji kartonów wyposażony w pięć niezależnych sekcji, dzięki którym można układać kartony w wiele różnych schematów paletyzacji. Chwytak jest dodatkowo wyposażony w wysuwane przyssawki do pobierania przekładek.

Paletyzacja worków

Chwytak mechaniczny do paletyzacji worków dostępny w różnych wersjach funkcjonalnych. W podstawowej wersji chwytak jest dostosowany do jednego rodzaju produktu a w wersji rozbudowanej chwytak jest automatycznie rozsuwany dzięki czemu może pobierać naprzemiennie produkty o różnych wymiarach.

Paletyzacja całowarstwowa

Chwytak mechaniczny do zastosowania przy paletyzacji produktów, które wymagają podparcia od spodu podczas przenoszenia. Chwytak jest przystosowany do przenoszenia całej warstwy produktów oraz jest wyposażony w dodatkowe ruchome bandy do stabilizowania produktów podczas odkładania na paletę.

Paletyzacja skrzynek

Chwytak mechaniczny przeznaczony do paletyzacji plastikowych skrzynek w układzie cało warstwowym. Dzięki modułowej konstrukcji chwytak można dostosować do skrzynek o różnych wymiarach.

Dlaczego warto inwestować w stanowiska paletyzujące?

Paletyzacja to dla operatora bardzo ciężkie, męczące i monotonne zajecie, a jak wiadomo większość ludzi nie lubi i nie chce ciężko pracować. Powoduje to problemy dla pracodawcy takie jak ciągłe narzekanie ze strony pracowników oraz częsta ich nieobecność w pracy z powodu bólu pleców. Dodatkowym utrudnieniem dla producentów jest niewielka liczba wartościowych i dostępnych kandydatów na rynku pracy. Sposobem na rozwiązanie tych problemów jest automatyzacja, zastosowanie robota przemysłowego znacznie zwiększa wydajność paletyzacji oraz jednocześnie umożliwia przeniesienie paletyzujących operatorów do pracy na produkcji.

Zalety wdrożenia zrobotyzowanego stanowiska paletyzującego:

– Zdolność do pracy ciągłej 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu bez przerwy,

– Wydajność i szybkość jednego robota paletyzującego może być większa nawet od kilku współpracujących ze sobą operatorów,

– Zastąpieni operatorzy mogą tymczasem pracować na linii produkcyjnej,

– Ciężką, męczącą i monotonną pracę wykonuje robot paletyzujący,

– Powtarzalność i dokładność układania produktów na palecie,

– Robot może bezpiecznie przenosić przedmioty o wadze nawet do 2300 kg.

EnglishGermanCzechItaly