EnglishGermanCzechItaly
Tel. +48 32 790 42 19         Email: biuro@trinitec.pl

Wdrażamy nowy system PCS7 w wersji SIVaaS

PCS7 i BATCH pracujący w środowisku SIVaaS na maszynach wirtualnych

Dla naszego Klienta – jednej z największych Grup Chemicznych w Polsce, posiadającej swoje zakłady również w innych krajach Europy budujemy nowy system sterowania PCS7 wraz z systemem BATCH, który docelowo będzie kontrolował wszystkie procesy syntezy oraz wykonania przedmieszek dla istniejących i nowych instalacji technologicznych.

System PCS7 z modułem receptur BATCH zostanie wdrożony w formie zwirtualizowanej – SIVaaS. Dzięki temu zapewniamy najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa dla naszego Klienta – wszystkie moduły systemu PCS7 będą pracowały na klastrze (serwerze redundantnym) a nie na fizycznych komputerach. Dzięki temu możliwe będzie zapewnienie wykonania kopii zapasowych systemu, wszystkich receptur i innych krytycznie ważnych danych w formie kopii całych maszyn wirtualnych.

Operatorzy będą mieli dostęp do systemu receptur oraz ekranów SCADA poprzez sieć komputerów typu ThinClient, które będą komunikowały się z maszynami wirtualnymi pracującymi na klastrze.

Dodatkowo zostanie zapewniony dostęp dla technologów poprzez zarówno – Stację Kliencką jak i Stację Inżynierską.

To kolejne wdrożenie systemu PCS7 w wersji SIVaaS, w którym nasz Zespół ma duże doświadczenie i szereg projektów wdrożonych z sukcesem dla naszych Klientów.

 

System sterowania dla nowego reaktora chemicznego

Wykonujemy nowy system sterowania i receptur dla nowego reaktora chemicznego

Nowy reaktor jest dla naszego Klienta kluczową instalacją – pozwoli na zwiększenie wydajności a także, dzięki specjalnej konstrukcji, pozwoli na wytwarzanie nowych doskonalszych produktów w reakcjach syntezy chemicznej.

Nasz Klient powierzył naszej firmie odpowiedzialne zadanie zaprojektowania i wdrożenia nowego systemu sterowania dla nowego reaktora.

System sterowania reaktorów chemicznych musi być stabilny, umożliwiający zapisanie kopii zapasowych, w szczególności zaś – musi zapewnić bezpieczeństwo – zarówno Obsługi jak i samego reaktora – nie można dopuścić do sytuacji w której reakcja chemiczna, prowadzona w niewłaściwych warunkach doprowadzi do niekontrolowanego zachowania produktu – co może w konsekwencji doprowadzić do żelowania i zniszczenia instalacji.

Z uwagi na krytycznie ważne aspekty bezpieczeństwa sterowanie reaktorem zostanie wykonane w oparciu o system PCS7 z modułem recepturowym BATCH firmy Siemens wraz z elementami wykonawczymi zarządzanymi przez potężny sterownik procesowy S7-400 również firmy Siemens.

Modernizacja instalacji surowców w zakładach chemicznych

Prowadzimy modernizację systemu podawania surowców i wykonywania przedmieszek

Dla naszego Klienta, dla którego wdrożyliśmy już system PCS7 w wersji zwirtualizowanej SIVaaS wykonujemy modernizację węzła podawania surowców i przygotowywania przedmieszek.

Wysłużony system sterowania zostanie wymieniony na nowy oparty o sterownik Siemens S7-4xx firmy Siemens a cała instalacja zostanie włączona do centralnego systemu sterowania w zakładzie – systemu PCS7 SIVaaS.

Dla instalacji podawania surowców składającej się ze zbiorników i wag zostanie także wdrożony nowy system recepturowy, który pozwoli na zapamiętanie sekwencji dozowania i późniejsze jej wywołanie przez Operatora.

Z uwagi na bezpieczeństwo instalacji, powtarzalność procesu dozowania oraz zapewnienie wsparcia technicznego przez lata od instalacji system Zespół Trinitec przeprowadzi wdrożenie systemu BATCH firmy Siemens. System BATCH będzie pracował na dedykowanej maszynie wirtualnej systemu SIVaaS – BATCH SERVER.

 

Pakowanie - aż 220szt na minutę!

Budujemy maszynę pakującą o dużej wydajności

Jesień w Trinitec przyniosła szereg interesujących projektów.

Dla naszych Klientów przygotowujemy ponownie kilka stanowisk paletyzacji. Realizujemy także ponownie systemy sterowania systemów automatyki przemysłowej, które będą odpowiadały za realizację procesów logistyki wewnętrznej.

Szczególnie ciekawy jest jednak projekt nowej maszyny pakującej opartej o 2 roboty przemysłowe.

Nowa maszyna zbudowana już w hali montażowej Trinitec jest aktualnie w fazie rozruchu. Docelowo maszyna będzie zdolna do osiągnięcia wydajności pakowania do 220szt produktów na minutę!

Produkty będą w sposób automatyczny pakowane do kartonów przy użyciu 2 robotów.

To co jest szczególnie ciekawe to sposób przygotowania produktów do pobrania – produkty są wstrzeliwane do sekcji aż 4 (!) przenośników taktujących typu RACERTRACK, każdy oparty o 2 pasy i 2 niezależne serwonapędy.

Dzięki temu proces odbioru produktu z linii produkcyjnej za maszyną typu FLOW – PACK jest nieprzerwany a taktowanie produktów do pobrania dla robotów, realizowane przez układy RACERTRACK zapewnia robotom czas potrzebny na prawidłowe uchwycenie i odłożenie produktu. W czasie kiedy kolejna porcja produktów do pobrania przez robota jest „wstrzeliwana” w kieszenie układu RACERTRACK, robot pobiera produkty z drugiej sekcji kieszeni wjazdowych i taki cykl powtarza się.

Rozwiązanie pakowania oparte o układy RACERTRACK zaprojektowane przez firmę TRINITEC umożliwia pakowanie z dużą wydajnością wszelkich produktów po maszynach typu FLOW – PACK – typu batony, ciastka, produkty gospodarstwa domowego pakowane w jednostkowe folie.

Paletyzacja z dużą wydajnością!

Budujemy stanowiska paletyzacji o dużej wydajności

Dla jednego z naszych Nowych Klientów realizujemy projekty paletyzacji w oparciu o roboty przemysłowe FANUC. Linie będą realizowały proces paletyzacji z dużą wydajnością, nawet do 40 palet na godzinę.

Paletyzujemy kartony!

Budujemy stanowiska paletyzacji zrobotyzowanej

Dla jednego z naszych Klientów, międzynarodowego koncernu, budujemy stanowiska paletyzacji zrobotyzowanej oparte o roboty FANUC. Oprócz stanowisk paletyzacji realizujemy także projekt systemu transportowego doprowadzającego kartony do stanowisk zrobotyzowanych.

AKTUALNOŚCI

Wyzwanie 2 sekund dla 2 robotów

Dla naszego Klienta, globalnego koncernu produkcyjnego realizujemy projekt maszyny specjalistycznej wykorzystującej zarówno roboty przemysłowe FANUC (robot DELTA oraz robot SCARA) jak również systemy wizyjne, serwonapędy, system dozowania kleju oraz systemy pneumatyki przemysłowej.

Maszyna będzie realizowała proces oklejania tarcz ściernych – w środek każdej tarczy będzie wklejany
pierścień papierowy.

Szczególnymi wymaganiami naszego Klienta jest precyzyjne wklejenie pierścienia, które musi być zapewnione przez robota DELTA z systemem wizyjnym oraz krótki czas cyklu.

Całość maszyny jest sterowana z centralnego sterownika PLC (Siemens), który jednocześnie zarządza systemami bezpieczeństwa maszyny.

Łatwość obsługi i programowania zapewnia kolorowy, dotykowy panel HMI.

Roboty SCARA w akcji

Jednym z ciekawych projektów, który aktualnie realizujemy jest robotyzacja procesu pakowania plastrów dostarczanych formatkach do blistrów maszyny pakujących, z jednoczesnym odpowiednim podziałem formatek zgodnym
ze schematem pakowania.

Proces jest realizowany przez specjalny układ rozdzielania plastrów projektu Trinitec oraz 2 super szybkie roboty SCARA FANUC, które realizują proces układania plastrów w blistrach maszyny pakującej.

Szczególnymi wymaganiami naszego Klienta jest podział plastrów wg. różnych schematów oraz krótki czas cyklu.

Całość systemu jest sterowana z centralnego systemu PLC (Allen Bradley), który jednocześnie zarządza systemem bezpieczeństwa całej celi zrobotyzowanej.

Ustawianie parametrów systemu jest realizowane poprzez panel HMI (Allen Bradley).

Roboty do roboty! Układamy ciężkie elementy bez wysiłku

Dla poddostawcy przemysłu AUTOMOTIVE produkującego elementy felg samochodowych wykonujemy system automatycznej paletyzacji elementów produkowanych na liniach pras do specjalnych kontenerów transportowych.

System jest oparty na 2 robotach przemysłowych YASKAWA, wyposażonych w specjalne chwytaki projektu Trinitec.

Wygodę programowania i obsługi systemu zapewnia centralny sterownik PLC (Siemens) oddzielny dla każdej celi zrobotyzowanej, zarządzający typami programów oraz bezpieczeństwem.

Obsługa realizowana jest z wygodnego w użyciu panelu HMI z oprogramowaniem przygotowanym przez Trinitec.

Szczególnym wyzwaniem projektu jest obsługa wielu układów pakowania oraz wielu rozmiarów i typów produktów.

TRINITEC 2019
EnglishGermanCzechItaly